Cloudové služby a alarmy

Čím dál častěji se v IT technice setkáváme s pojmem "cloud". IT technika a alarmy se začínají prolínat a do hry vstupují také cloudové služby.

Co je tedy cloud?

V překladu je to "mrak" a v oblasti elektronické zabezpečovací signalizace se jedná zpravidla o služby výrobců na podporu prodeje. Alarm připojitelný do Internetu (prostřednictvím GSM nebo IP modulů) posílá alarmové informace na speciální úložiště u výrobce a uživatel si je vybírá z tohoto úložiště pomocí PC, mobilů, tabletů z kteréhokoli místa na světě.

Proč nepřistupuje uživatel alarmu přímo do svého zařízení a musí mít cloud?

Naráží to na technické komplikace ve smyslu nutností mít pevné IP adresy (zpravidla placené) a složitost nastavení. Využití cloudových služeb je výrazně jednodušší a praktičtější.

Jaké jsou technické požadavky?

Alarm musí mít interentovou konektivitu. To se zajišťuje GSM modulem s nutností použití datových služeb operátora. Případně lze alarmy propojovat s IP moduly, které se kabelem propojují s domácími internetovými routery. Taková komunikace je pak zcela zdarma.

Co cloud vlastně nabídne?

Záleží na výrobci. Většinou jde ale o ovládání alarmu, ovládání nezávislých výstupů, zobrazování logů, poplachů, teplot a dalších informací podle možností typu alarmu a podle možností cloudové služby.

U kterých alarmů se tyto služby nabízí?

Jedná se výhradně o záležitost značkových alarmů. Od čínských výrobců se něco takového prozatím nedá čekat a pokud to někdo z nich nabízí, tak to s velkou pravděpodobností nebude dobře vyladěné.

Kde mohu získat aplikace pro mobily?

Aplikace pro mobily je možné stahovat na AppStore nebo Google Play. Stačí zadat patřičné slovo do vyhledávacího pole (například Eldes, Risco).

 

Cloudové služby zdarma lze u naší nabídky využívat aktuálně u těchto produktů:

 

- Výrobce: ELDES

- Ústředny: ESIM364, ESIM364TEL, ESIM384, EPIR3

Ukázka:

 ********************

- Výrobce: RISCO

- Ústředny: LIGHTSYS

 

Ukázka:

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu

Indikátor hladiny WL07 - nerezový

238 Kč bez DPH
287 Kč s DPH

Klíčenka (dálkové ovládání) RM14

152 Kč bez DPH
184 Kč s DPH

Rozdvojka Jack 3.5mm na 2x 3.5mm Jack

29 Kč bez DPH
34 Kč s DPH