Jakou vybrat sirénu? Drátovou či bezdrátovou?

Siréna je obvyklou součástí zabezpečovacího zařízení. Svým houkáním nebo blikáním informuje o poplachu. V naší nabídce najdete několik typů sirén. Silné, slabé, velké, malé, drátové, bezdrátové, s optickou signalizací či bez ní, atd... Základem pro výběr je účel použití, možnosti instalace a technická specifika sirén.

 

Účel použití:

Siréna musí mít své "posluchače" a těmi jsou buď sousedé nebo kolemjdoucí, popřípadě sám zloděj. Zvažte proto, zda v blízkosti chráněného objektu je vůbec někdo, kdo při houkání sirény provede nějakou akci. Nebo zda si myslíte, že při jejím rozeznění zloděj uteče či je protřelý a bude spoléhat na to, že sirénu bude okolí ignorovat.

Alarmové sady většinou obsahují sirénu pro vnitřní instalaci, která je dostatečně hlasitá, aby upozornila zloděje na to, že se o něm ví. Někdo však upřednostňuje zcela tichý alarm, aby pak mohl zloděje překvapit "ze zálohy" a přistihnout jej při činu, pokud to stihne. Zde je potřeba doplnit, že některé alarmové centrály mají zabudovány minisirénky nebo i hlasové výstupy, které při poplachu "pípnou" či vydají jiný zvuk a tím se také mohou prozradit. Pokud tedy chcete, aby při poplachu bylo absolutní ticho a má se přenášet pouze alarmová informace na Váš mobil, pak nás kontaktujte a vybereme společně vhodný typ alarmu.

Možnosti instalace:

Sirény v sadách alarmů jsou drátové a jejich napojení je velmi jednoduché, zpravidla na konektor. Ve většině případů je ale potřeba zapojit ještě venkovní sirénu. Do alarmových jednotek je možné zapojovat dvě i více sirén. Záleží pak na konkrétních parametrech použitých napájecích zdrojů.

Jestliže máte možnost, tak vždy preferujte drátové řešení. Propojení s alarmem je poměrně jednoduché a myslíme si, že i neodborník dokáže drátovou sirénu zapojit. Můžete k zapojení použít některá ze schémat, která jsme již zákazníkům kreslili, popřípadě Vám můžeme nakreslit zapojení konkrétní pro Vaši konfiguraci.

Pokud není možné z dispozičních důvodů objektu instalovat drátovou sirénu, použijte bezdrátovou verzi, ale mějte na paměti, že většinou i bezdrátovou sirénu musíte napájet (až na výjimky, například zde) a to adaptérem z nejbližší zásuvky 220V. Bezdrátový je pak přenos poplachové informace od centrály. 

 

Drátové sirény versus bezdrátové

+ 100% přenos poplachové informace

+ možnost napájení alarmové centrály i sirény z jednoho zálohovaného napájecího zdroje

+ možnost připojení spínače krytu sirény k alarmové centrále

- nutnost vedení kabeláže a tedy pracnější instalace

 

 

siréna SR11

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu

AWO-003 box s transformátorem 20VA, plech

684 Kč bez DPH
828 Kč s DPH

Elektrobock Termostat PT32GST

3157 Kč bez DPH
3820 Kč s DPH

Elektrický zámek, západka EB2109

1050 Kč bez DPH
1271 Kč s DPH

Odchodové tlačítko plastové BT0403

140 Kč bez DPH
170 Kč s DPH

Klíčenka (dálkové ovládání) RM21

132 Kč bez DPH
160 Kč s DPH