Komunikace levných bezdrátových detektorů s ústřednami ELDES ESIM364/384

Bezdrátové detektory ELDES se prodávají za poměrně vysokou cenu a výběr druhů a typů je velmi omezen. Nabízíme proto kombinaci komponent, která umožní provoz s podstatně levnějšími bezdrátovými detektory na frekvenci 433 MHz. Zde uvedené řešení rozšiřuje možnosti tohoto systému na poli bezdrátových příslušenství a zároveň výrazně šetří kapsu. Dejte si práci s cenovým srovnáním - vyplatí se to. 

Celá koncepce je založena pouze na přidání jednoho nebo více přijímacích modulů řady XMJS. Výstupní kontakty modulu se propojí s drátovými vstupy ústředny ELDES ESIM364 a ESIM384.

Moduly XMJS jsou paměťové a lze je pohodlně párovat s nakódovanými detektory. Detektory při aktivaci detektoru či klíčenky nebo klávesnice způsobí změnu na výstupech modulu podle kombinace propojek (jumperů v detektoru) a aktivuje se tak příslušnýo drátový vstup ústředny ESIM. Modul XMJS má 4 výstupy a jeden modul tedy "obslouží" 4 zóny, přičemž do jedné zóny je možné zařadit při stejné kódové kombinaci jumperů neomezený počet bezdrátových periferií. 

Napájení modulu je 5V DC a realizuje se z desky ESIM.

Instalace do plechové alarmové skříně:

Ústřednu ESIM společně s moduly XMJS a se záložním akumulátorem lze instalovat do skříně AWO047, přičemž modul je možné připojit kabelem a vyvést mimo plechovou skříň. V případě potřeby je možné modul zabudovat dovnitř skříně a přijímací modul opatřit externí anténou. Lze použít anténu A01G. Odstraňte původní spirálovitou anténu a připájejte externí. Střední vodič připájejte na vývod ANT, stínění pak na GND modulu.

 

*******************

 Zde nabízíme k prodeji sadu podle tohoto popisu. Tuto sadu pro Vás zdarma zkompletujeme a provedeme její základní nastavení.

 

Variant zapojení modulů je mnoho. Lze využít všech 6 drátových vstupů a zapojit 2 moduly XMJS.

Důležité upozornění: V nastavení ústředny ESIM je nutné přepnout typ drátové zóny na TYP 2.

Zde uvádíme typický příklad zapojení s jedním modulem XMJS:

 

 

 

Postup sestavení a zprovoznění:

  • Instalujte desku ústředny ESIM do plechového boxu.
  • Zapojte rezistory 5k6 do vstupů ústředny, které budete používat k propojení s modulem XMJS. Lze využívat i jeden vstup například pouze pro ovládání klíčenkou. Rezistory zapojte přímo ve svorkovnici ústředny jedním vývodem na COM a druhým vývodem do příslušného vstupu Z1-Z6.
  • Připájejte přiložené rezistory jedním vývodem na výstupy modulu XMJS a druhým je zapojte do zvolených vstupů ústředny.
  • Připojte napájení (na modulu vývody VDD a GND).
  • Doporučujeme XMJS modul vyvést na kabelu mimo plechový box, protože uvnitř boxu se výrazně snižuje citlivost příjmu signálu od detektorů a komunikační vzdálenost tak klesá na minimum. K instalaci mimo plechový box použijte pro modul plastovou krabičku, která je součástí balení sady.
  • Připojte napájení k ústředně, propojte ji s PC a spusťe konfigurační software ConfigTool.
  • V nastavení ústředny ESIM zvolte zóny, které budete používat a přepněte typ drátové zóny na TYP 2.
  • Podle manuálu k modulu XMJS nastavte propojky v detektorech tak, aby odpovídaly výstupům modulu. 
  • Do paměti modulu nahrajte kódy klíčenek a detektorů (párování). Pokud používáte klíčenky, tak odzkoušejte stiskem tlačítka klíčenky, která zóna se aktivujte (zčervená řádek) a tuto zónu přepněte na ovládání (volba "Zapni/Vypni pomocí zóny Z1...Z6). 
  • Aktivací spárovaného zařízení (detektoru, klíčenky, klávesnice) můžete odzkoušet komunikaci s deskou. V konfiguračním software se příslušná aktivní zóna prosvítí červenou barvou.

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu

USB kabel, mini USB, 2m

95 Kč bez DPH
115 Kč s DPH

LAN terminál s relé v.3

1595 Kč bez DPH
1930 Kč s DPH

AWZ-100A zálohovací zdroj

983 Kč bez DPH
1190 Kč s DPH

Elektrický zámek, západka EB2120

736 Kč bez DPH
890 Kč s DPH

Relé FINDER 12 V/16A, 40.61.9.012.0000

57 Kč bez DPH
69 Kč s DPH