Kvalita čínských alarmů, konkurenční prodejci

Už jsme si zvykli na to, že drtivá většina výrobků spotřební elektroniky je vyráběná v Číně. A to jak neznačková , tak i ta značková. I my prodáváme tzv. noname čínské alarmy. Provádíme však dlouhodobou a přísnou selekci tohoto zboží, protože jeho charakter to vyžaduje. Před uvedením do prodeje provádíme testování, překlad a prověřování přiložených manuálů. Máme své zkušenosti s alarmy, které vypadají designově velmi zdařile a zákazníky přitahují, ale mají celou řadu nevýhod a dokonce dysfunkcí. Příkladem může být alarm na následujícím obrázku.

 

Uvádíme několik vlastních zkušeností:

- Tento alarm má GSM modul velmi nízké kvality, potýká se s výpadky signálu a moduly velmi často odcházejí.

- Modul pro bezdrátovou komunikaci má velmi nízkou citlivost a detektory pracují na malou vzdálenost. 

- U alarmu nelze nastavovat vlastní texty alarmových SMS.

 

*************

Respektujeme konkurenci, která je na úrovni a přizpůsobujeme se tak, abychom v našem oboru uspěli. Avšak pro řadu "prodejců" těchto sofistikovaných zařízení je to jen jedna z možností zisku. Kvalita zboží jim nic moc neříká. Důležitý je zisk a nezáleží, jak jej dosáhnou. "A stává se tak, že za měsíc či za rok začnou prodávat něco jiného. Jak je to pak se zárukou, s reklamacemi, s náhradními díly? 

Setkáváme se často s prodejci, kteří bez našeho vědomí a souhlasu kompletně okopírují naše popisy zboží, fotografie a dokonce manuály a vše používají a vydávají za své a navíc k výrobkům, které jsou designově stejné, ale parametry a funkcemi neodpovídají skutečnosti. Dost často se stává, že se na nás obrací zákazníci těchto "prodejců" s žádostí o radu, protože jejich alarm nepracuje tak jak by si představovali, ale jejich prodejce tomu nerozumí a kvalifikovanou odpověď jim nemůže dát. Někdy je k nám odkáže přímo sám "prodejce". 

Tito prodejci bojují výhradně cenou a výrazně tak přispívají k obecnému snižování úrovně prodávaného zboží a poskytovaných služeb. Na internetu můžete koupit celou řadu alarmů třeba i pod 2000 Kč. Zákazník, který si jej koupí má pocit, že na to "vyzrál", protože jej koupil lacino, ale už si neuvědomuje, jakou spolehlivost takové zařízení asi má. A většinou si nekupujeme alarmy jenom na hraní, ale chceme ochránit svůj majetek, bezpečí svoje a své rodiny. Prodejce k tomu přidá pár chytře znějících vět jako například "již žádné rozladitelné cívky", aniž má o problematice hlubší znalosti, ale důležité je, že na to naláká své zákazníky. Tito prodejci nakoupí celý kontejner laciných alarmů od neznámého čínského "výrobce", aniž je předem otestují a pak se je snaží rychle prodat.

Také se poměrně rozmáhá trend, kdy zákazníci nakupují alarmy sami přímo na čínských eshopech. Mají pocit, že obešli marži českých obchodů a nakoupili "levně". Jenže, když pak takový alarm obdrží, není u něho pochopitelně český manuál, ale při případné reklamaci poslat vadný alarm zpět do Číny ho bude stát nemalé prostředky a tamní prodejci jej zdarma opravovat nebo měnit a posílat zpět do ČR nebudou. Problém nemusí být ale jenom s manuálem a kvalitou, ale také třeba s příslušenstvím. Shánějte potom k noname alarmu kompatibilní detektory a klíčenky. Kvalita takto prodávaného zboží je tedy velmi diskutabilní a počítejte s tím, že za pár dolarů koupíte šunt, který chvíli vypadá, že funguje. Navíc o nějakém poradenství při výběru už vůbec nemůže být řeč.

Na většinu zásadních chyb takovýchto "alarmů" zákazník čato při prvním zapnutí nepřijde, ale může k tomu dojít, až když jde do tuhého a zloděj přijde do domu. Jenže to už bývá pozdě. 

Proto doporučujeme, abyste dobře zvážili u koho a co nakoupíte.

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu

Bezdrátová venkovní siréna EWS2 ELDES

2107 Kč bez DPH
2550 Kč s DPH

Sada S4 pro napájení alarmu solární energií

1479 Kč bez DPH
1790 Kč s DPH