Nevyhazujte starý alarm! Některé komponenty lze při upgrade využít a výrazně tak ušetřit. Poradíme jak na to.

Pokud Vám dosloužil starý alarmový systém a máte v úmyslu jej nahradit novým, pak vězte, že si v některých případech můžete ušetřit práci i peníze.

Ideální případ pro pohodlnou reinstalaci jsou rozvedené kabely, instalované detektory. V plechovém boxu ústředny se nachází samotná deska ústředny, kterou odpojíte a zlikvidujete. Zůstává transformátor a vodiče k detektorům, klávesnici a dalším periferiím. Záložní akumulátor bývá většinou starý, nefunkční a tudíž nepoužitelný. Detektory (zejména pohybové, optické, apod.) je dobré otevřít a očistit od starých nánosů prachu, pavučin a jiných nečistot.

Kabeláž starého alarmu je mnohdy dostatečná a pokud byste chtěli instalovat detektor či jiné zařízení i tam, kde zrovna jako naschvál nejsou ty staré původní kabely a zasekávání nových je prostě nemožné, tak v takovém případě volte ústřednu umožňující provoz i bezdrátových prvků.

Jestliže Váš současný výhradně drátový systém je plně funkční a pouze potřebujete jeho rozšíření o bezdrátové prvky, pak není nutné rušit ústřednu. Stačí jen systém doplnit například o některý z přijímačů bezdrátových detektorů a napojit jej do drátových vstupů ústředny. Doporučujeme například přijímač Risco NOVA IV, který pracuje s detektory na frekvenci 868 MHz.

Ve starších alarmech se většinou nevyskytují komunikátory, případně jsou osazeny komunikátory na pevné linky. Pevnou linku již třeba nemáte nebo ji nechcete používat, popřípadě chcete naopak posílit dálkovou komunikaci o další kanál. V takových případech postačí osazení GSM komunikátoru. Opět i v tomto případě můžeme navrhnout několik variant. Například na bázi komunikátoru Eldes ESIM 022.

Stále oblíbenější je doplňování alarmových jednotek Ethernetovými moduly či komunikátory. Jejich možnosti jsou však velmi rozmanité a individuální ve vztahu ke konkrétnímu výrobci. Takový LAN ethernetový komunikátor ale zpravidla nelze použít k dálkovému přenosu poplachové informace. Mohou například posílat události na svých vstupech do emailových schránek, což však není dostatečné, popřípadě se to hodí jen jako doplněk. Avšak komunikace je přes internet a tedy zdarma a výhody spočívají hlavně v dálkovém přístupu do konfigurace alarmu nebo v možnostech spínání spotřebičů například přes webové stránky komunikátoru. Příklad kvalitního univerzálního ethernetového komunikátoru je zde.

Komunikátor ESIM022:

 

Doporučíme Vám vhodný typ nové alarmové ústředny a poradíme se zapojením. Úplný neználek oboru elektro by se ale do takových akcí pouštět neměl, aby příliš nepopletl drátky a neudělal víc škody než užitku. Pro neználky jsou určené hlavně bezdrátové tzv. samoinstalační sady a využití naší služby "Nastavení ZDARMA".

Při pomoci s obnovou alarmu nám hodně napoví fotografie Vašeho starého ještě nerozebraného systému a detektorů. Doporučujeme proto nafocení starého alarmu a zaslání fotografií na náš email.

I tento zbytek alarmové ústředny lze ještě zužitkovat:

! Nezapomeňte, že drátový systém je v mnoha ohledech lepší, než bezdrátový. Je zpravidla výrazně levnější, provozně bezproblémový a velmi obtížně narušitelný.

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu

GSM/GPRS modul pro ústředny RISCO RP512G2

3690 Kč bez DPH
4465 Kč s DPH