Zabezpečení objektů

Účel zabezpečovacích zařízení

Zabezpečovací zařízení jsou určena hlavně k elektronickému zajištění objektů proti vloupání. Jejich možnosti jsou však mnohem širší a nacházejí uplatnění i jako požární ochrana a ochrana před nebezpečím úniku plynu. Možnosti připojitelných detektorů jsou však ještě větší. Například lze na dálku ovládat běžné spotřebiče. Typicky se této funkce využívá například na chatách a chalupách, kde je instalován plynový kotel, elektrokotel, bojler, elektrický radiátor. Na dálku si tedy v libovolném čase před příjezdem spustíte vytápění či ohřev vody.

Jestliže neznáte možnosti jednotlivých alarmových centrál, doporučujeme se podívat na stránku s jejich srovnáním a s vysvětlením pojmů.

 

Zajištění proti vloupání

Detektory pohybu PIR  Zajišťují interiér objektů na principu snímání infračerveného záření.
Plošné detektory pohybu PIR Zajišťují interiér objektů na principu snímání infračerveného záření. Snímají prostor od určité výšky.
Magnetické detektory Instalují se na dveře a okna. Skládají se ze dvou částí jejichž oddálení od sebe detekuje otevření.
Otřesové detektory Jejich výhoda spočívá v citlivosti na nepatrné chvění. Instalují se na okna či dveře. Narozdíl od jiných detektorů, které indikují až přítomnost uvnitř, otřesové detektory vyšlou signál již při prvním klepnutí zvenku.
Detektory tříštění skla Mají v sobě mikrofony, které jsou naladěny na zvuky podobné rozbíjení skla. V jedné obývací místnosti běžné velikosti postačuje jeden detektor. Není nutné jej mít u každého okna.
Fotoelektrické ploty Skládají se minimálně z dvou částí vzdálených od sebe i desítky metrů. Mezi nimi svítí neviditelné infračervené paprsky, jejichž přerušení vyvolá poplach.
Sirény Mohou být interiérové, které slouží k vyplašení zloděje nebo exteriérové k přivolání pozornosti sousedů či osob pohybujících se v okolí.


Bezdrátové detektory mají běžný dosah ve volném prostranství 100 metrů i více. Uvnitř budov se vzdálenost zkracuje v závislosti na překážkách (silné zdivo, železobetonové konstrukce apod.) Je velmi těžké odhadnout, zda signál dosáhne k centrální jednotce i ze vzdálenějších detektorů (například ze sklepů či z garáží). U jednotlivých typů alarmových centrál jsou velké rozdíly v citlivosti na signál z bezdrátových detektorů. Doporučujeme proto, abyste nás při složitějších případech kontaktovali.

************************************************************

Požární bezpečnost

Je velmi vhodné využít zabezpečovacího zařízení i k hlídání objektu proti požáru. Nové zákony dokonce ukládají povinnost instalace elektronické požární signalizace do novostaveb.

Kouřové  detektory Detekují kouř od určité koncentrace. Mají instalovánu vlastní autonomní sirénku, která se spouští nezavisle na centrální jednotce.
Detektory přítomnosti oxidu uhelnatého Oxid uhelnatý je produkt hoření a je to velmi nebezpečný bezbarvý plyn bez zápachu.
Plynové detektory Detekují jak únik zemního plynu, tak i LPG.

************************************************************

 

Hlídání hladiny vody, zaplavení

Detektory   přítomnosti vody

Fungují na principu vodivosti vody a při zaplavení detektoru vysílá centrále signál.

Indikátory  hladiny vody

Používají se například ve studnách nebo bazénech. Jde o poměrně prosté hladinové plovákové spínače.

************************************************************

Termostaty

Digitální termostaty

Používají se k monitorování teploty a mohou indikovat nastavitelné mezní hodnoty.

Digitální termostaty  s vlhkoměrem

Používají se k monitorování teploty a mohou indikovat nastavitelné mezní hodnoty. Současně indikují vlhkost vzduchu.

 

 

Dum

 

 
 

Zákazník

Registrace
Zapomněli jste heslo?

Hledání na e-shopu